Penis Protezi

(Mutluluk Çubuğu)

Play Video

Penis Protezi Nedir?

Mutluluk Çubuğu

Erkeklerde son yıllarda gerek organik, gerekse sosyoekonomik ve psikojenik rahatsızlıklar sonucunda ereksiyon bozuklukları oldukça sık görülmektedir. Genç hastalarda psikojenik ereksiyon bozukluğu daha sık görülürken 50 yaş üzeri olgularda organik ve hormonal hastalıklar daha ön plana çıkmaktadır.

Sebebi her ne olursa ereksiyon bozuklukları mutlak tedavi edilmesi gereken, hayat kaitesini ciddi derecede bozan rahatsızlıklardır.

Birinci basamak tedavisinde ilaçların ve Mutluluk aşısı tedavisinin kullanıldığı ereksiyon bozukluklarında 2. Basamak tedavisi olarak penis içine zerk edilen ajanlar kullanılabilir.

Bu iki tedavi yönteminin etki etmediği olgularda penis protez uygulamaları tedavi seçeneği olarak düşünülmelidir

Penis protezleri malleable ve şişirilebilir protezler olarak 2 grupta değerlendirilir. Malleable protezler tek parçalı ve bükülebilir protezlerdir. 

Uygulaması ve kullanılması şişirilebilir protezlere göre daha kolay olup en büyük handikapı kozmetik olarak görünüşleridir. 

Maliyeti daha düşüktür. Şişirilebilir protez, maliyeti daha yüksek olmakla beraber doğal hale en yakın protez olup memnuniyet derecesi oldukça yüksektir. Her iki tip protez 1 saatlik bir cerrahi uygulama ile yerleştirilir. Hasta 1 gün hastanede yatar ve 6 hafta cinsel ilişki yasağı uygulanır.


Üroloji Uzmanı

OP. DR. BÜLENT ŞEN

Özel İntertıp Üroloji Kliniğinde, cinsel sağlık sorunları anlamında Eswt Şok dalga tedavisi, Sertleşme tedavisi, Penis estetiği, Penis protezi, Penis eğriliği  , Mutuluk aşısı  uygulanmaktadır.  

Doktora Sor!

Bilgi için, Cinsel sorunlar, Tedaviler, veya bir merhaba demek için hemen arayınız. Sağlığınızı Önemsiyoruz!

Online Randevu

Online randevu talepleriniz bir ön kayıt niteliğinde olup, Randevu Depertmanı Görevlisi tarafından...

7/24 Canlı Destek

0532 352 0735

Bize Ulaşın

Mesaj Atabilirsiniz

Doktora Sor!

Bilgi için, Cinsel sorunlar, Tedaviler, veya bir merhaba demek için hemen arayınız. Sağlığınızı Önemsiyoruz!

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma 09.00 – 18.00
Cumartesi  09.00 – 18.00
 

Pazar Kapalı