Kalp rahatsızlıkları ile sertleşme bozukluğu arasında nasıl bir ilişki var?

  • Anasayfa
  • Videolar
  • Kalp rahatsızlıkları ile sertleşme bozukluğu arasında nasıl bir ilişki var?

Kalp rahatsızlıkları ile sertleşme bozukluğu arasında nasıl bir ilişki var?

Cinsel işlev çok kompleks mekanizmalarla oluyor. Bunun en önemli birimlerinden bir tanesi de damarsal boyutudur.

Penisin sertleşmesi için bazı damarların genişlemesi ve içinin kanla dolması gerekir. Dolayısıyla damarların genişlemesi gerekiyor. Sağlıklı bir cinsel işlev için kalp ve damar sisteminin de sağlıklı olması gerekiyor.

Yaşlanmayla paralel olarak veya herhangi bir kalp sorunu başladığı zaman eğer damar sertliği de varsa penisin damarlarına yeteri kadar kan gidemiyor. Özellikle yüksek tansiyon hastalarında, çok şişman olan insanlarda penisin damarlarına yeteri kadar kan gidemiyor.

Kan gidemeyince penis yeteri kadar genişleyemiyor, genişleyemediği takdirde de aynı matematiksel mantıkla da penis yeteri kadar sertleşemiyor.

Ayrıca yine yaşlanmayla paralel kirli kanı götüren toplardamarlarımız yeteri kadar kapanamıyor ve elastikiyetini yitiriyor. Dolayısıyla penisin içine kan gelse bile kanın kaçışını engelleyemiyoruz.

Dolayısıyla penisin erken yumuşaması da kirli kanı götüren toplardamarların elastikiyetini yitirmesiyle ortaya çıkmakta. Özetle kalp damar sistemi hastalıkları birebir cinsel işlev bozukluğu fonksiyonlarına yol açabiliyor.

Yorum veya Sorularınızı Yazabilirsiniz.