Penis estetiği yaptıran kişi nelere dikkat etmeli?

Penis estetiği yaptıran kişi nelere dikkat etmeli?

Penis estetiği operasyonları tıpta kısa süreli ameliyatlar olarak adlandırılan, yarım saat ile bir buçuk saat arasında değişebilen basit, orta grup cerrahi sınıfına giren operasyonlardır.

Penis estetiği operasyonundan sonra hasta aynı gün veya bir gün sonra taburcu edilir. Hasta taburcu edilirken penis koban bandajı ile sarılır. Buradaki amaç konan bandajının elastik olması ve o bölgeyi sıkı tutmasıdır. Bandaj bir gün sonra çıkartılır ve hasta enfeksiyon riskine karşı çok dikkatli olmalıdır, düzenli olarak pansuman yaptırması gerekir.

Penis estetiği yaptıran kişi üç gün banyo yapmamalıdır ve verilen ilaçları saatinde içmeye özen göstermelidir. Penis estetiğinden sonra dokuların tam olarak iyileşmesi 4 – 5 hafta sürebilir. Bu süre içerisinde kesinlikle cinsel ilişkiye girilmemelidir. Yine bu süre içerisinde çok fazla ağır kaldırılmaması, ağır egzersizler yapılmamalı ve uzun yürüyüşlerden kaçınılmalıdır.

Penis estetiği operasyonlarından sonra kişi dört hafta sonra herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorsa cinsel ilişkiye girebilir.

Yorum veya Sorularınızı Yazabilirsiniz.