Klinik Adres : B.Dere Cad. Oya Sok. Devran Apt.No: 2/1-8 Gayrettepe/Istanbul
Beklemeyin.

Online Randevu Alın

Sizde randevunuzu ayırtarak, polikliniğimizde beklemeden muayene olun. Covid-19 tedbirleri kapsamında kliniğimizde yoğunluk oluşması sebebi ile tam randevu saatinizde gelmeniz önemle rica olunur.

MUTLULUK AŞISI VE TEDAVİSİ NEDİR?

Mutluluk aşısı , Ereksiyon bozukluğu her yaş grubunda görülebilen özellikle 50 yaşından sonra görülme sıklığı artan, erkeklerin hayat kalitesini ve psikolojik duygu durumunu önemli derecede etkileyen rahatsızlıklardan bir tanesidir.

Organik, nörolojik ve psikojenik birçok nedene bağlı ereksiyon bozukluğu görülebilir. Genç yaş grubunda psikojenik bozukluklar en önemli etiyolojik sebep iken daha geç yaşlarda Diabetes Mellitus (şeker hastalığı), kalp hastalıkları ve nörolojik rahatsızlıklar daha fazla ereksiyon bozukluklarına neden olabilir.

Ereksiyon bozukluğu tedavisinde 1. Basamak olarak ilaç tedavisi uygulanır. Kısa süreli etki yapan yan etkileri de bulunan bir tedavi alternatifidir. Özellikle genç hastalarda sıkıntının daha karmaşık hale gelmesine neden olabilir. Günümüzde en çok tercih edilen tedavi şekli Mutluluk aşısı tedavisi olarak bilinmektedir.

 

İlaç tedavisine yanıt vermeyen hastalarda 2. Basamak tedavi penis içine yapılan Mutluluk aşısı bir diğer adıyla mutluluk aşısı enjeksiyonlarıdır. Bunlar daha etkili olup uzun süre kullanılması sıkıntı yaratan, enjeksiyon sırasında hastanın ağrı hissettiği çok da konformal kabul edilmeyen tedavi alternatifidir.

 
Bu iki tedavi yöntemine cevap vermeyen hastalarda penil protez (mutluluk çubuğu) tedavisi uygun seçenektir. Günümüze kadar ereksiyon bozukluğu tedavisinde son seçenek olan geri dönüşümsüz bir tedavi yöntemidir.  Son 2 yıldır ereksiyon bozukluğu tedavisinde uygulanmaya başlanan çok etkin sonuçları olan yeni bir tedavi alternatifi Mutluluk aşısı tedavisidir.  Bu tedavi  hastanın kendi kanından elde edilen ve sayısı artırılan hücrelerin penis içine zerk edilmesi şeklinde uygulanan , bilimsel ve etik olarak onay almış, kısa ve uzun dönem sonuçları çok başarılı bir tedavi yöntemidir.
 
Mutluluk aşısı,  3 seans haftada 1 kez uygulanır. Etkinlik tespit edilen hastalarda 3,6 ve 12. Aylarda idame tedavi tavsiye edilir. Mutluluk aşısı etki mekanizmaları, yeni damar oluşumları, yeni hücre oluşumlarının uyarımı ve büyüme faktörleri uyarımı yolları ile gerçekleşmektedir. Tedavi sonucunda hastalarda %85 oranında ereksiyon bozukluğu iyileşmekte, cinsel performans artmakta, penis kalınlığında ve uzunluğunda gözle görülür ve ölçülebilir  artış tespit edilmektedir. Hiçbir yan etkisi olmayan  güvenilir FDA onayı almış ve günümüzde en çok tercih edilmeye başlanan tedavi yöntemidir

Kişiden 20 cc(2 tüp) kan alındıktan sonra tek kullanımlık hazırlama kitinde bulunan filtreler ve santrifüj yardımı ile Mutluluk aşısı sıvısı hazırlanır. Mutluluk aşısı sıvısı, sertleşmeyi sağlayan ve penisin iki yanında bulunan süngerimsi dokulara enjekte edilir. Uygulama ortalama 30 dakika sürer. Mutluluk aşısı tedavisi genellikle 2 haftada bir uygulanan 3-4 seanstan oluşur. Bu seanslar tamamlandıktan sonra 3 ay sonra 1 seans daha uygulanması, tedavinin etkinliğini arttırabilir. Kişi, Mutluluk aşısı uygulamasından hemen sonra sosyal yaşama hemen dönebilir ve aynı gün cinsel ilişkide bulunabilir.

Mutluluk aşısı ile hasarlı bölge tedavi ediliyor ve yeni damar oluşumu sağlanıyor. Mutluluk aşısı için elde edilen sıvının zengin içeriği sayesinde, peniste henüz farklılaşmamış hücreler aktifleşiyor, canlanıyor.

Her seans yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir.

Yaklaşık olarak 3-4 seans uygulanır.

Hastanın kendisinden 2 tüp 20 cc kan alınıp özel tüpler, santrifüj cihazı ve birtakım işlemlerden geçirildikten sonra Mutluluk aşısı karışımı hazırlanır. Bu karışımın penisin iki tarafına da uygulanmasıyla birlikte hasarlanmış ve fonksiyonunu yitiren penis Mutluluk aşısı karışımı içinde yer alan PDGF, VEGF, TGF-α, TGF-β aracılığıyla oluşan anjiogenezis (yeni damar oluşumu), rejenerasyon (yeni doku oluşumu ile onarımı) ve dokularda yer alan hücrelerin harmanlanmasıyla beraber tekrar onarılır.

Makaleler

Diyabet (Şeker) Cinsel hayatı olumsuz etkiliyor.

Diyabet (Şeker) Cinsel hayatı olumsuz etkiliyor.

Diyabet hastalığı damar sistemleri üzerinde ciddi risk oluşturmasından dolayı erkeklerde…

Daha Fazla
Varikosel testis ve sperm üretimini bozar!

Varikosel testis ve sperm üretimini bozar!

#Varikosel testisin sperm ve hormon üretimini bozar. Varikosel, erkekte görülen…

Daha Fazla
Penis sağlığınızı prp tedavisi ile yeniden tanımlayın

Penis sağlığınızı prp tedavisi ile yeniden tanımlayın

🍌 PRP tedavisi, penisin daha iyi kan akışı ve dokuların…

Daha Fazla

Videolar

Mutluluk Aşısı Mutluluk Verir.

Mutluluk Aşısı Mutluluk Verir.

Sertleşme bozukluğu penis eğriliği ve penis büyütmede cerrahisiz yöntem⁉️➡️P-SHOT/PRP⬅️ Ameliyatsız…

READ MORE
HIV Virüsü Nedir?, Genital Siğil

HIV Virüsü Nedir?, Genital Siğil

Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan en sık görüleni Hpv’dir! Sizlere bugün…

READ MORE
UZMANIMIZDAN TAVSİYEYE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Not Bırakın, Sizi Arayalım!

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.