Adres : B.Dere Cad. Oya Sok. Devran Apt.No: 2/1-8 Gayrettepe/Istanbul Tel:05323520735
ONLİNE RANDEVU

Covid-19 Tedbirleri kapsamında kliniğimizde yoğunluk oluşması sebebi ile tam randevu saatinizde gelmeniz önemle rica olunur. Sağlıcakla Kalın..

Penis Eğriliği, Peyronie Nedir?

Penis eğriliği yani peyronie doğuştan sebebi bilinmeyen nedenlere bağlı ya da ergenlik dönemi ve sonrasında cinsel ilişki esnasında oluşan travmalar sonucu gelişebilen erkeklerde hayat kalitesini ciddi şekilde etkileyen ürolojik bir rahatsızlıktır.

Her erkekde 15-20 derece yukarı,aşağı ya da sağa ve sola eğrilik görülebilir. Bu derecelere kadar olan eğrilikler cinsel ilişki esnasında sıkıntı yaratmaz. Görünüş olarak normal kabul edilir. Bu derecelerin üzerinde olan eğriliklerde mutlak tedavi gerekir.

Günümüze kadar birçok tedavi alternatifi geliştirilmekle beraber ilaç ya da medikal tedaviler ile çok fazla yol alınamamıştır. Günümüzde penis eğriliklerinde kullanılan en güncel cerrahi dışı yöntem ESWT tedavisidir. Ses dalgaları kullanılarak yapılan 12 seanslık bir tedavi sürecinde peniste eğriliğe sebep olan sertlik ya da plak yok edilmeye çalışılarak eğrilik düzeltilmektedir. Tedavinin başarı oranı %70 seviyesindedir. Yan etkisi olmayan, hastanın hayat kalitesini değiştirmeyen başarılı bir tedavi yöntemidir.

ESWT tedavisinde başarı sağlanamayan olgularda P-Shot / Mutluluk Aşısı uygulaması yapılabilir ve güncel başarı oranları oldukça iyi bir tedavi yöntemidir. Sertliğin,plağın, eğriliğin olduğu bölgeye yapılan 3 seans P-Shot / Mutluluk Aşısı tedavisi ile çok iyi sonuçlar elde edilmektedir. Bu tedavi alternatiflerden cevap alınamayan olgularda son tedavi seçeneği cerrahi girişimdir. Cerrahi tedavi ve gelişen cerrahi tekniklerle %90-100 arasında başarı elde edilebilmektedir.

40-70 yaş arasındaki erkeklerde % 6-10 oranında görülür.

Evet, Peyronie hastalığı penisi küçültür. Uygun ameliyatla bu durum düzelir.

Hayır, bulaşıcı değildir. Kansere dönüşmez.

Hayır, Peyronie hastalığında kısırlık, idrarda kanama ve idrar yapma zorluğu gibi problemler olmaz.

Peyronie hastalığı sonradan ortaya çıkar, erişkin yaşta görülür, plak vardır ve ereksiyon halinde ağrı eğrilik vardır. Penil kurvatür doğuştandır, ereksiyon sırasıda eğrilik vardır, ancak ağrı ve plak yoktur. Ergenlik döneminde ereksiyon başlayınca farkedilir.

UZMANIMIZDAN TAVSİYEYE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Not Bırakın

Genellikle talebinizden sonraki 24 saat içinde, sizinle iletişime geçmek için tek bir girişimde bulunacağız.


    Küçük Soru: 1+1=?

    Doktoruna Sor!