Klinik Adres : B.Dere Cad. Oya Sok. Devran Apt.No: 2/1-8 Gayrettepe/Istanbul

Erkekler cinsel yaşamları söz konusu olduğunda kendilerini oldukça sert bir şekilde yargılayabilirler. Sertleşmeyi sürdürememek, bazı erkekler için yatak odasında başarısızlık olarak düşünülen, tekrarlayan bir sorun haline gelebilir.

Sertleşme sorunu, bir ereksiyonun sağlanması veya sürdürülmesinde sorundur. Erektil disfonksiyon (ED) veya iktidarsızlık sorunu olarak da adlandırılır. ED’nin belirtileri, aşağıdaki ereksiyonları içerir:

  • Elde edilmesi imkansız
  • Çok yumuşak
  • Çok kısa
  • Veya hiç ereksiyon sağlayamama

Bazen sertleşme sorunlarının yalnızca geçici olduğu ve tıbbi müdahaleye gerek kalmadan geçebileceği durumlar vardır.

ED Nedenleri ve Tedavisi

Azalmış kan akışı, bunun nedeni genellikle penise kan sağlayan damarların kısıtlanmasıdır. Dik kalma sorunları, stres, azalan testosteron seviyeleri ve diğer tıbbi sorunlar gibi birçok faktörden kaynaklanabilir.

1. Aşırı alkol kullanımı da bu sinirlere zarar verir.

2. Diyabet, ereksiyona yol açan kan damarını kontrol eden sinirlere zarar verebilir.

3. İlaçlar bir erkeğin hormonlarını, sinirlerini ve kan dolaşımı seviyelerini etkileyebilir.

4. Performans kaygısı, cinsel ilişki sırasında gerçekleştirme baskısı olarak tanımlanır. ED’nin psikolojik nedenleri her zaman cinsel performansla ilgili değildir ve genel stresle de ilişkili olabilir. Bir erkek stres altında olduğunda, ereksiyonları sürdürmek çok daha zor hale gelir.

Daha Güçlü Ereksiyonlar Nasıl Elde Edilir

Viagra ve benzeri ilaçlar erektil disfonksiyon tedavisinde popülerdir. Bununla birlikte, ED’nin altında yatan nedenleri tedavi etmek yerine semptomları maskeleyebilirler.

Erkeklerin erektil işlevi iyileştirebilecek bazı yaşam tarzı değişikliklerini ihmal etmemeleri önemlidir.

Ereksiyonlarınızın eskisi gibi olmadığını fark ettiyseniz, ED için bazı doğal çözümlere bakmanın zamanı gelmiş olabilir.

Doğal Olarak Daha İyi Ereksiyonları Koruyun

Alternatif çözümler var ve ED için çok popüler bir ilaç dışı seçeneklerden biri Akupunktur. Bu tedavi hızla sırt ağrısı, stres ve erektil disfonksiyon gibi durumlar için modern bir tedavi haline geliyor. Stresi veya ağrıyı azaltmak için vücuda karın, eller ve bacaklar boyunca ince iğneler yerleştirilir.

Akupunktur, kan dolaşımını artırabileceğinden erektil disfonksiyonu başarılı bir şekilde tersine çevirebilir. Akupunktur ve ED için birçok karma çalışma olmasına rağmen, birçoğu erektil sorunlar için etkili olduğunu doğrulamaktadır. Herhangi bir akupunktur tedavisini denemeden önce deneyimli bir akupunktur uzmanı aramak önemlidir.

Erektil Disfonksiyon İçin Meyve Suları

ED’yi tedavi etmenin bir başka doğal yolu da diyet yapmak ve daha iyi cinsel sağlığa yol açabilecek bazı süper yiyecekleri yemektir. Bazı yiyeceklerin etkisini seviyorsanız ancak onları her zaman yemek istemiyorsanız, meyve suları yapmak veya smoothie’lere eklemek doğru besinleri vücudunuza almanın harika bir yoludur. Enerji takviyesine ihtiyacınız varsa veya daha fazla vitamin, smoothie veya meyve suları alımını istiyorsanız, bir içeceğe daha fazla besin eklemenin en iyi yolu olabilir.

Pancar suyunun erektil disfonksiyon için doğal bir çare olduğunu biliyor olabilirsiniz. Pancar kökü suyu yüksek konsantrasyonda nitrit içerir ve bu, vücuttaki kan damarlarını güçlendirerek penise kan akışını artırabilir.

Karpuz suyu içmek yatak odası performansına yardımcı olabilir. Karpuzda yüksek miktarda bulunan amino asidin erkekliğe kan akışını iyileştirdiği de bulunmuştur.

Bu doğal ED tedavileri, bakım sorunları olan erkeklere potansiyel olarak yardımcı olabilir, ancak yeniden ortaya çıkan ED sorunlarını önlemek için erkeklerin sağlıklı bir kiloyu korumalarını sağlamak her zaman en iyisidir. Zayıf bir diyet belinizi mahvetmekten daha fazlasını yapabilir, ereksiyonlarınızı etkileyebilir. Erkeklerin, genel egzersiz gibi erektil işlevi de iyileştirebilecek diğer bazı basit yaşam tarzı faktörlerini ihmal etmemeleri önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir