Klinik Adres : B.Dere Cad. Oya Sok. Devran Apt.No: 2/1-8 Gayrettepe/Istanbul Tel:05323520735

Sertleşme Bozukluğu birçok nedenden dolayı olabilir. Bazen bazı ilaçların alınmasının yan etkisi olarak ortaya çıkabilir. Ancak erkeklerin çoğunluğu için neden daha karmaşıktır ve erkekler damar hastalığı veya diyabetin bir sonucu olarak yaşayabilir.

İktidarsızlık sorunu veya Sertleşme Bozukluğu olarak da bilinen erektil disfonksiyon, tatmin edici bir ereksiyonun sağlanamaması veya sürdürülememesi ile karakterize edilen cinsel bir sorundur.

Size anında faydalar vaat eden Viagra ve diğer Sertleşme Bozukluğu hapları varken, bu ilaçların birçok yan etkisi vardır. Bu ilaçların en sık görülen yan etkileri arasında baş ağrısı; kızarma, burun tıkanıklığı; ve bazen bulanık veya mavi görme şeklinde görme değişiklikleri. Bütün bunlar sağlığa zararlı olabilir. Erektil disfonksiyon için doğal bir çare, sihirli mavi hapın hızlı düzeltmelerine kıyasla genellikle güvenlidir. Burada alternatif ED takviyeleri hakkındaki gerçeği öğrenebilirsiniz.

Sertleşme Bozukluğu için doğal bir çare birçok fayda sağlayabilirken, sorunun nedeninin belirlenip ele alınabilmesi için doktorunuza danışmak her zaman en iyisidir. Doğal, bitkisel veya vitamin seçenekleriyle erektil disfonksiyon için bazı güvenli ev ilaçları.

Sertleşme Bozukluğu için Doğal Tedaviler – Hangileri İşe Yarar?

Sertleşme Bozukluğu için;
Egzersiz yapmak, erkekliğe kan akışına yardımcı olur ve kanın ereksiyon halindeyken çıkmasını durdurmaya yardımcı olabilir. Çalışmalar, düzenli kegel egzersizleri yapmanın ED semptomlarını azaltabileceğini göstermiştir. Bu özel egzersizler pelvik taban kaslarını hedef alır ve birkaç ay içinde sonuçları fark edilebilir.

Ek olarak, günlük rutininize bir tür fiziksel aktivite ekleyebilirsiniz. Günde 30 dakikalık yürüyüş, ED riskinde azalma ve birçok erkek için cinsel işlevi geri kazanma anlamına gelebilir.

Erektil Disfonksiyon için Doğal Bitkisel Takviyeler
Daha yakın yıllarda, ED tedavisinde bitkilerin kullanımı, daha tehlikeli farmasötik ilaçlara popüler ve daha güvenli bir alternatif haline geldi. Erektil disfonksiyon için en iyi şifalı otlar, ED’nin altında yatan asıl nedene yönelik olabilir. Bu otlar, erkekliğe giden kan akışını artırabilir, önemli dolaşım sistemini iyileştirebilir ve erkek yaşlandıkça azalan hormon seviyelerini artırabilir.

L-arginin bir amino asittir ve kırmızı et, kümes hayvanları ve balık yemeklerinde bulunur. Bu, kan damarlarını genişletmeye ve kan akışını artırmaya yardımcı olur.

ED için Vitaminler
Kötü beslenme seçenekleri, ED ve zayıf dolaşım sorunları ile bağlantılı olabilir. Erektil disfonksiyon için vitamin takviyesi almak doğal bir çözüm sunabilir ve işte sağlıklı bir erkeklik için yiyebileceğiniz en iyi şeylerin bir listesi.

C Vitamini – C Vitamini almanın ek faydaları bilinmektedir. Bu seks vitamini bir tanrı vergisidir ve cinsel performansı artırabilir. Araştırmalar, C vitamini takviyesi alan erkeklerin yatak odası performansının daha iyi olduğunu ve ED sorunlarının daha kolay üstesinden geldiğini gösteriyor.

E Vitamini ayrıca ereksiyonlara ve artan uyarılmaya yardımcı olmak için mükemmel bir vitamindir.

ED’ye Yardımcı Yiyecekler
Çok fazla, kızarmış ve işlenmiş yiyecekler kan dolaşımının azalmasına neden olabilir. Araştırmalar, bitter çikolatanın dolaşımı iyileştirebileceğini gösteriyor. Flavonoidler ve diğer antioksidanlar, kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilir ve kolesterol seviyelerini düşürebilir ve bu, ereksiyon sorunlarına katkıda bulunan bir faktör olabilir.

Sertleşme sorunlarıyla mücadele edecek yiyecekleri seçerken ana hedefiniz, diyetinize nitrik oksidi artıran maddeler eklemek olmalıdır. Bu tür yiyecekler şunları içerebilir:

• Karpuz…
• Nar…
• Ceviz…
• Kereviz
• Ispanak…
• Portakal…
• Sarımsak

Erektil disfonksiyon için doğal bir çare arıyorsanız, erkekler için birçok doğal tedavi seçeneğinde ilerlemeler olmuştur. Tüm bu ilaçlar, genel sağlık ve cinsel sağlık için kritik olan iyi kan dolaşımını koruyabilir.

Erektil disfonksiyon için bir çare arıyorsanız ve sert ereksiyonlara başlamak istiyorsanız, şok dalga tedavisi hakkında bilgi edinin. Şok dalga tedavisi (ESWT), günümüzde etkinliği kanıtlanmış, yan etkisi olmayan, hızlı ve kolay sertleşme bozukluğu tedavisi yöntemidir.

  • Şok dalga tedavisi, ameliyat değildir, bu yüzden anesteziye gerek duyulmaz.
  • Uygulama sırasında hastada ağrı veya acı hissi oluşturmaz.
  • Sadece 4 seans gibi kısa bir sürede sertleşme sorununu kalıcı olarak tedavi eder.
  • Hiçbir yan etkisi yoktur.
  • Uygulama sonrasında hasta günlük yaşantısına rahatlıkla devam eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktoruna Sor!